- Retinoidy
Neexistuje žiadna dobrá kozmetika akejkoľvek starostlivosti o starnutie, ak v nej nie sú žiadne retinoidy pri koncentráciách (0,5%). Jedná sa o najaktuálnejšie zložky, ktoré pracujú v hlbokých vrstvách kože. Vizuálne vidíme pružnejšiu pokožku bez vrások a znakov post-akné. Nie je však ľahké zaviesť retinoidy do starostlivosti. Vyžaduje si to trpezlivosť a vytrvalosť. Pretože, ak sa ponáhľate s frekvenciou aplikácie alebo s vysokou koncentráciou, riziko spálenia je veľmi vysoké. A účinok nepríde okamžite, ale po mnohých mesiacoch pravidelného používania. Na zmiernenie dráždivého účinku retinoidov môžete použiť výživný krém na 30-60 minút. Počas tejto doby budú mať čas pracovať a nebudú mať čas na ublíženie.
- Vitamín C
Vitamín C bojuje s únavou pokožky, dodáva jej lesk, vyhladzuje vrásky. Akékoľvek škvrny a tieň na koži vizuálne pridávajú vek, vitamín C je schopný vyrovnať tón pleti ( a to je presne to, ako to funguje ). Zložka pôsobí v dvoch smeroch naraz: na jednej strane stimuluje syntézu kolagénu v pokožke a zlepšuje jej štruktúru a na druhej strane sa považuje za silný antioxidant a bojuje proti voľným radikálom – príčine starnutia pokožky.
- Medené peptidy (GHK-Cu)
Jednou z ich najvýznamnejších vlastností je rýchle hojenie akýchkoľvek kožných lézií (najmä jaziev po akné). To znamená, že pri každom peelingu sa odporúča použiť medené peptidy na zotavenie. Zlepšujú vzhľad pokožky, vyhladzujú vrásky tým, že stimulujú syntézu kolagénu, dávajú jej elasticitu. Existuje však nevýhoda: po aplikácii môže pokožka vyzerať unavene, chabo, objavia sa vrásky, ktoré tu predtým neboli. Tento účinok je spojený s častou aplikáciou medených peptidov a okamžite vo vysokých dávkach. Takže, ako v prípade retinoidov, je lepšie používať túto zložku 2-3 krát týždenne najprv v malých dávkach a sledovať reakciu kože.
- DMAE (dimetylaminoetanol)
Jedná sa o výživový amino alkohol, ktorý sa v našom tele vyrába v malom množstve. Bohužiaľ, s touto zložkou sa všetko deje presne ako s kyselinou hyalurónovou : v priebehu času sa produkcia vlastnej látky znižuje a môže pochádzať iba z „vonkajších faktorov“.