Bezpečnosť nás a našej rodiny býva prvoradá. No aj v pohodlí našich domácností číha veľa nepredvídateľných nástrah. Či už bývate v byte alebo dome, riziko požiaru sa môže vyskytnúť, keď to najmenej čakáte. Skrat v elektrických spotrebičoch, zásuvkách, nezahasená cigareta, nezabezpečený krb – na tieto všetky faktory treba myslieť ako na potenciálne zdroje požiarov. Ako sa teda čo najlepšie chrániť? Sedliacky rozum nám hovorí byť v prvom rade obozretní. Veľa vecí dokážeme sami predvídať, a tak aj podniknúť kroky pred tým, ako by malo nejaké nebezpečenstvo vôbec vzniknúť. To, čo ovplyvniť nevieme, ak nie sme technicky zruční, vyrieši napríklad pravidelná revízia elektrických rozvodov, spotrebičov alebo komína.
Keď sa povie protipožiarne dvere, mnohí si pravdepodobne predstavia kovové dvere pri únikových východoch vo veľkých budovách, továrňach alebo kanceláriách. Avšak protipožiarne interiérové dvere nie sú pre mnohé moderné domácnosti dnes už novinkou. Ak bývate v obytnom dome s viacerými bytmi, mať vchodové dvere s protipožiarnymi vlastnosťami je podľa súčasnej legislatívy povinnosť. Chránite tým seba aj ostatných pri prípadnej evakuácii budovy.
Čo sa týka konštrukcie samotných dverí, existuje viacero typov. Protipožiarne dvere typu D3 sú drevené, D2 sú vyrobené z kombinácie horľavých a nehorľavých materiálov a D1 oceľové bývajú výlučne nehorľavé. Dvere môžu byť vyhotovené za účelom úplného zabránenia šíreniu požiaru a tepla, obmedzeniu šírenia alebo obmedzeniu dymu. Na základe času, na aký dvere dokážu požiar zadržať, aby ste mohli uniknúť do bezpečia, sa dvere zaraďujú do škály 15 až 90 minút. Súčasťou konštrukcie býva tiež samozatvárač, umožňujúci správne zatvorenie.
LMmont – stavebno-obchodná spoločnosť ponúka okrem protipožiarnych dverí aj iné typy protipožiarnych uzáverov, ako sú protipožiarne okná, steny a fasády. Všetky systémy sú profesionálne odskúšané a certifikované, preto môžete bezpečnosť svojej domácnosti s kľudom vložiť do ich rúk.